Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 267 908 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

4. Zrozum swoje sny. Sposoby interpretacji nocnych wizji

Skocz do komentarzy

Podstawowe zasady interpretacji snów: 
Sen jest wytworem własnego umysłu śniącego i mówi mu, jak widzi siebie samego, innych, świat, swoje impulsy itd. Sen nigdy nie powinien być czytany jako przewodnik do obiektywnej rzeczywistości - to znaczy, nie daje nam prawdy o rzeczach, ale po prostu obraz, jak się one nam jawią. 
Śniący jest odpowiedzialny za wszystko, co pojawia mu się we śnie. Jeśli śni o czymś strasznym albo głupim, najpierw musiał o tym pomyśleć. 
Śniący zwykle ma więcej niż jedną koncepcję siebie samego, innych, świata i swoich impulsów i te wielorakie koncepcje będą się pojawiać w jego snach. Powiedzą mu, jak widzi coś w konkretnym punkcie czasu swojego życia. 
Za Jungiem, Hall radzi, aby czytać sny raczej w seriach niż pojedynczo. Mówi, że sen nigdy nie powinien być interpretowany bez konsultowania się z innymi snami serii po to, aby zobaczyć, jak myśli danej osoby są razem powiązane. Bardzo często znaczenie snu jest całkowicie oczywiste i takie bezpośrednie sny mogą często rzucać światło na bardziej złożone symboliczne produkcje śniącego umysłu. Skojarzenia śniącego powinny być zawsze użyte, aby potwierdzić wnioski. 
Sen jest bardzo zdrowy dla człowieka - podczas snu uaktywnia się nasz układ odpornościowy. Sen jest czasem odpoczynku, odprężenia i relaksu zarówno fizycznego jak i umysłowego. Określa się go jako fizjologiczny stan występujący w regularnych odstępach czasu, w którym świadomość w znacznej części lub zupełnie zanika. Za bezpośrednią przyczynę snu uważa się zmęczenie ośrodków nerwowych, względnie czynność specjalnych ośrodków nerwowych snu, które działają okresowo.

Próba interpretacji marzeń sennych:
Od bardzo dawna ludzie przypisywali snom ogromne znaczenie. Ich interpretacją zajmowali się wróżbici, magowie i kapłani. Senniki znane były już w starożytności, kiedy to tłumaczenie snów (oneiromancja) odgrywało wielką rolę w przepowiadaniu przyszłości. Opierało się ono na wierzeniu, że we śnie dusza opuszcza ciało i od duchów zmarłych otrzymuje proroctwa. Należało ono do obowiązków kapłańskich, podobnie jak dziś u ludów pierwotnych. Tłumaczenie snów odgrywało znaczącą rolę w podejmowaniu decyzji politycznych i osobistych oraz w inspiracjach twórczych. W zracjonalizowanym świecie przywiązywanie wagi do znaczenia snów uważane było za zabobon.
W dzisiejszych czasach obserwuje się powrót do analizowania marzeń sennych. Większość z nas w większym lub mniejszym stopniu stara się wyjaśnić treść wyśnionych zdarzeń. W oparciu o konkretny sen staramy się uzyskać informację o tym, co może się nam przytrafić i co nas czeka. Niniejsza symbolika snów będzie być może w stanie pomóc odczytać niektóre znaczenia, towarzysząca nam w naszych snach.

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

sobota, 23 września 2017

Licznik odwiedzin:  17 679  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Statystyki

Odwiedziny: 17679

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl